Anasayfa / Genel / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Bugün 19 Mayıs…
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, tam yüzyıl önce, bölünmüş, parçalanmış ve yok edilmeye mahkûm edilmiş Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ateşini yaktığı gün.
Aziz Türk Milleti’nin, en zor ve en imkânsız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi bugün 100 yaşına girdi.
Milli mücadelemizin 100. Yıl dönümü dolayısıyla ilçemizde kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen kutlama programına ilçe Kaymakamı Eyyüp Güngör, Belediye Başkanımız Ahmet Çankaya, kurum amirleri, STK ve Siyasi Parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Orhan Çalış Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda devam etti.
Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile başladı. Bir resim yap çocuğum adlı şiirin okunması ve İstiklal Marşını Böyle Dinlediniz mi? Adlı oratoryo gösterisi ile devam eden program, Biz Atatürk Gençleriyiz Marşının koro eşliğinde okunması, Gençlik adlı oratoryo ve korosu, İşaret dili ile Atatürk’ün Gençliğe hitabe videosu, Halk Oyunu gösterileri, Orhan Çalış Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan Gençliğin Ata’ya cevabı videosunun gösterimi, İzmir Marşının koro eşliğinde okunması, Wus-hu gösterileri ve düzenlenen ödül törenin ardından sona erdi.

Hakkında Göynük Belediyesi

Bunumu arıyorsunuz ?

KAMU PERSONELİ VE HALK BAYRAMLAŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Kurban Bayramı kamu personeli ve halkla bayramlaşma Belediye Başkanımız Ahmet Çankaya, İlçe Kaymakamı Ferhat Gür, ...