Anasayfa / Genel / 33. AKŞEMSEDDİN HAZRETLERİ’Nİ ANMA GÜNÜ VE SEMPOZYUMU 27-28 MAYIS’TA GERÇEKLEŞTİ

33. AKŞEMSEDDİN HAZRETLERİ’Nİ ANMA GÜNÜ VE SEMPOZYUMU 27-28 MAYIS’TA GERÇEKLEŞTİ

33. AKŞEMSEDDİN HAZRETLERİ’Nİ ANMA GÜNÜ VE SEMPOZYUMU 27-28 MAYIS’TA GERÇEKLEŞTİ
Bolu Valiliği himayesinde, Göynük Kaymakamlığı ve Göynük Belediyesi gözetiminde Akşemseddin Hz. Vakfı tarafından düzenlenen 33. Akşemseddin Hazretlerini Anma Günü ve Sempozyumu 27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.
33. Akşemseddin Hz. Anma günü etkinlikleri birinci gün programı 27 Mayıs Cuma günü Belediye Meydanı’nda ilahi grubunun seslendirdiği ilahi konserinin ardından semazen gösterisi ile sona erdi.
Programın ikinci günü Akşemseddin Hz. Vakfı Başkanı ve Belediye Başkanımız Ahmet Çankaya ve İlçe Kaymakam Vekilimiz Fatih Çevik’in ev sahipliğinde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP MYK üyesi Bülent Maşaoğlu, MHP MYK üyesi Yüksel Aydın, BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, BBP Bolu İl Başkanı İbrahim Saykı, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ve Kurum Amirlerinin katılımı ile gerçekleşti.
Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı. Bursa İnegöl Mehter takımının gerçekleştirdiği gösteri ile devam eden programda Belediye Başkanımız Ahmet Çankaya, İlçe Kaymakam Vekilimiz Fatih Çevik, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Milletvekili Fehmi Küpçü ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından Gazi Süleyman Paşa Camii’nde mevlid-i şerif programına katılım gerçekleşti.
Hamam önü meydanında düzenlenen yemek programının ardından Belediye Salonunda gerçekleştirilen panelde Prof. Dr. Bilal Gökkır, Prof.Dr. Haşim Şahin, Doç.Dr. Şaban Karasakal, Prof.Dr. Ahmet Ocak ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Ankara Bölge Başkanı Mehmet Akif Işık’ın konferansının ardından Belediye Başkanımızın hediyelerini takdim etmesiyle program sona erdi.

Hakkında Göynük Belediyesi

Bunumu arıyorsunuz ?

🇹🇷 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...