Anasayfa / Göynük Belediyesi / Ayaş Sapanca İpek Yolu hattı protokol imzalandı.

Ayaş Sapanca İpek Yolu hattı protokol imzalandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı ve İpekyolu Belediyeler Birliği’nin 2011 Aralık ayında gerçekleştirdikleri Çalıştay sonucunda elde edilen somut çıkarlar sonunda Ayaş Sapanca İpek Yolu hattında turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla,İpekyolu Belediyeler Birliği Başkanı ve Göynük Belediye Başkanımız Kemal Kazan’ın Başkanlığında, protokol imzalandı.

Belediye Salonunda gerçekleşen protokol törenine, Göynük Kaymakamı Mehmet Nuri çetin,Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Sayık, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Göynük Belediyesi Meclis Üyeleri, İpekyolu Belediyeler Birliği üye Belediye Temsilcileri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Ankara Kalkınma Ajansı uzmanları ile Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri Katıldı.

İmzalanan protokol ile Ayaş Sapanca İpek Yolu hattında yer alan kültürel, tarihi ve doğal varlıkların turizme kazandırılması, bölgede geceleme sayısının arttırılması, bölgede turizmcilik bilincinin arttırılması ve alternatif turizm çeşitlerinin geliştirilmesi konularında yapılacak çalışmalar için Bakanlık, Ajanslar ile İpek Yolu Belediyeler Birliği arasında işbirliği yapılacaktır. 30.09.2014

Hakkında GÖYNÜK BELEDİYESİ

Bunumu arıyorsunuz ?

🇹🇷 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...