Anasayfa / Başkan'ın Mesajları / BAŞKANIMIZ AHMET ÇANKAYA’DAN İKAMETGÂH ÇAĞRISI

BAŞKANIMIZ AHMET ÇANKAYA’DAN İKAMETGÂH ÇAĞRISI

Belediye Başkanımız Ahmet Çankaya ‘İkametgâhınızı Göynük’e Taşıyalım Belediyemizin Hizmet Kalitesini Arttıralım” sloganıyla Göynük şehir merkezinde ya da farklı il ve ilçelerde yaşayan hemşerilerimize ikametlerini Göynük’e aldırmaları konusunda çağrıda bulundu.

Başkanımız yaptığı açıklamada ‘Bilindiği üzere bizim gibi küçük ölçekli belediyelerin en büyük gelir kaynağı İller Bankası’ndan aldığı paylardır. Bu da ilçemizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. 2019 TUİK verilerine göre Göynük şehir merkezinde yaşayanların sayısı 4188’dir. Bilindiği üzere aslen Göynüklü olup yaz veya kış aylarını göynükte geçiren ancak ikametgâhları göynük dışında olan binlerce hemşerimiz bulunmakta. Kendilerinden ikametgâhlarını Göynük’e almalarını rica ediyoruz. Her bir vatandaşımızın yaşadığı merkeze katkı sağlamasını bekliyoruz. İller Bankasından aldığımız payın artması Belediyemizin hizmet kalitesini artması anlamına gelmektedir, Bunun için alınan her ikametgâh, Göynüğümüz için artı bir avantaj demektir’ derken;

Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek, ekonomik anlamda daha güçlü Göynük Belediyesi için merkez Belediye nüfusumuzu arttırmamız gerekiyor. Yaz aylarında köyde bahar ve kış aylarında büyük ölçüde Göynük şehir merkezinde ikamet eden vatandaşlarımız başta olmak üzere diğer İl ve İlçelerde yaşayan değerli hemşerilerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstererek ikametgâhlarını Göynük şehir merkezine taşımalarını rica ediyorum’ dedi.

Başkanımız Ahmet Çankaya İkamet taşıma işleminin son tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu belirtti.

Hakkında Göynük Belediyesi

Bunumu arıyorsunuz ?

BOLU İLİ GÖYNÜK İLÇESİ SOFUALİ MAHALLESİ 75 ADA 8 PARSEL SOSYAL TESİSİ ALANI İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ ASKI İLANI