Anasayfa / Genel / GÖYNÜK BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN

GÖYNÜK BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DE TARİHİ KENTLER BİRLİĞİNDEN

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları, 24.08.2017 tarihinde Şerifler Yalısında gerçekleştirilen jüri toplantısıyla belirlendi.

69 belediyenin, 82 uygulama ve 61 proje dalında toplam 143 proje ile başvurduğu yarışma sonunda Göynük Belediyesi ‘Tarihi Arasta Çarşısı Projesi, Gazi Süleyman Paşa Bulvarı ve Akşemseddin Hz. Türbesi Çevresinin Düzenlenmesi ve Zafer Kulesi Restorasyonu’ ile Proje Ödülüne layık görülürken Proje ödülünü Başkanımız Kemal Kazan 16.11.2017 tarihinde Antalya’da Yapex fuarında düzenlenen törenle aldı.

Belediye Başkanımız Kemal Kazan yaptığı açıklamada; ” Bir Osmanlı kenti olan ilçemizi tarihi dokusu bozulmadan gelecek nesillere aktarma amacıyla yürüttüğümüz projelerden bir kaçının içinde yer aldığı bu çalışmamızda Tarihi Kentler Birliği’nden bu anlamlı ödülü almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu anlamlı ödülün ilçemize kazandırılması sırasında bizlere destek olan ÇEKÜL Vakfı Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Onursal Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’e, Tarihi Kentler Birliği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerine, Tarihi Kentler Birliği Yarışma jürisine ve bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Hakkında Göynük Belediyesi

Bunumu arıyorsunuz ?

🇹🇷 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Kutlandı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ...